neděle 21. července 2019

Budapešť

Krásný den,

nedávno jsme navštívili maďarské hlavní město - Budapešť. Toto město nás na první pohled okouzlilo, vše je blízko u sebe a za prodloužený víkend stihnete vidět téměř vše, co město nabízí. Svoji architekturou i atomosférou nám velmi připomínalo naši Prahu. Rozhodla jsem se vám sepsat pár tipů, co zde navštívit.

Jak cestovat?
My nejraději do blízkých států jezdíme autem, pro nás je to nejpohodlnější. Problém nastává při příjezdu s parkováním, téměř všechny hotely, které jsme na bookingu projeli si účtují za privátní parkoviště 12 - 20 eur, což je celkem dost. My jsme zde byli o víkendu, kdy jsme našli v přilehlých uličkách volná místa a o víkendu se parkoviště v ulicích neplatí, pondělí a úterý jsme si poté doplatili v místním automatu.

 Kde bydlet?

Přes booking jsme měli zarezervovaný **** hotel - Medical Mirage Hotel (Booking -ZDE), který se nachází hned u Námestí hrdinů, do samotného centra to bylo procházkou cca 20 min, nicméně kousek od hotelu byla zastávka metra. Samotný hotel byl pěkný, snídaně dobré, jedinou nevýhodou, že jsme měli okna do silnice, tudíž zde bylo celkem rušno.Co vidět?

Náměstí hrdinů -  toto výhlášené náměstí se nachází se mezi Andrássyho třídou a Městskými sady. Jeho dominantou je 36 metrový Památní tísiciletí a pro insta milovníky se zde nachází i nápis Budapešt, který v noci hraje všemi barvami:)

Budova parlamentu - Impozantní stavba, která nejde přehlédnout, nádherná ve dne a okouzlující v noci.Budínský hrad - Dominantou na druhé straně Dunaje je nádherný Budínský hrad, k němu se můžete dostat pěšky nebo lanovkou u Řetězového mostu. Za hradem se nachází Rybářská Bašta a Matyášův chrám. Nádherná architektura a výhled na město vám vyrazí dech.

Lázně Széchenyi – Maďarsko je vyhlášené svými termálními prameny a lázněmi, tyto v Budapešti patří mezi jedny z nejstarších a tomu i odpovídá areál budovy. Já osobně bych příště volila menší termály s méně lidmi, jelikož lázně byly opravdu přeplněné a z toho důvodu i na některých místech znečištěné. Byli jsme zde dvě hodiny a pro nás úplně dostačující. Nachází se zde 21 bazénů, kdy nejteplejší má 38 stupňů. Cena vstupu za jednoho se pohybuje okolo 5700 HUF.
 


My jsme si Budapešť moc užili, přálo nám počasí a město jsme prochodili křížem krážem. A co vy? Už jste navštívili toto úžasné město? Jaká evropská metropole je vám nejblíže?

Krásný víkend Vaše K♥

6 komentářů:

 1. Už chápu, proč z té Budapešti všichni šílí, je to nádhera. My teď plánujeme výlet do Londýna, ale Madarsko si pridavam na trip list:)

  OdpovědětVymazat
 2. V Budapesti jsem byla loni a super, ten jejich hrad je nadherny ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano Budínský hrad, je asi jeden z nejkrásnějších hradů, který jsem kdy viděla:)

   Vymazat
 3. Taky jsme tam byla kdysi se základní školou, ale klidně bych jela znovu. :)
  Vítejte u Mišky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak třeba tam někdy opět zavítáš, určitě tě tam něco překvapí:)

   Vymazat

Děkuji za milý komentář:)