pondělí 18. července 2016

Inspirace pro tvoje bydlení

Krásný den všem,

dnešní článek bude na téma, které se na mém blogu neobjevuje velmi často a bude se týkat bydlení, bytových doplňků a výzdobou interiérů. Začátkem nového roku plánujeme s přítelem společné bydlení a stále častěji hledáme inspirace a přemýšlíme v jaké stylu se naše hnízdečko ponese.


Nepotrpím si na žádné přehnané extravagantní kombinace, mám ráda čistotu, neutrální barvy (hnědá, šedá, bílá, černá) a minimalismus. Dnes bych se s vámi podělila o skvělý eshop Myloview, kde seženete opravdu stylové a nápadité obrazy, fototapety a další doplňky do interiérů. Já mám od nich plakát s abstraktním motivem, který si plánuji nechat zasklít.Klasické krajinky, západy slunce a tak dále jsou velmi populární témata, jak si obohatit interiér. Pro mne však již velmi okoukaná a myslím si, že v dnešní době lze využít i jiných, daleko zajímavějších možností. Právě abstraktní témata jsou inspirována uměním, modernitou a jsou všude kolem nás - puntíky, proužky, cik-cak vzory, pop-art motivy. Jsou to vlastně díla "odtržená od reality", která vytvářejí, vlastní neobvyklou skutečnost. Jednou z nejpopulárnějších značek, které se zabývají realizací abstraktního nábytku, je švédská Abstracta.


MEZI TVARY A BARVAMI

Stejně jako v módě, tak i v designu si můžete hrát s různými vzory, a s jejich pomocí lze libovolně manipulovat tím, jak bude opticky působit náš interiér. Rozhodneme-li se pro fototapetu na zeď s potiskem svislých pruhů, interiér bude působit vyšším dojmem a bude se zdát prostornějším. Hustě posázené tečky nebo dynamické čáry stoprocentně přitáhnou zrak a tímto způsobem odvrátí pozornost od zbylých prvků celku. 

Důležité je však tyto motivy používat opatrně. Příliš velké množství dynamických grafik může způsobit, že stylizace bude působit nepromyšleně. Je dobré najít "zlatý střed". I když v dnešní době, se v kombinování různých prvků nekladou meze, čeho je moc, toho je příliš. Pokud se rozhodnete pro výraznou fototapetu, nebo jiný velmi výrazný prvek, zbylé stěny, by měly být už jen v bílých nebo pastelových tónech.
A jak si zařizujete vaše byty, domy vy? Máte rádi jednoduchost, neutrální barvy? Nebo se nebráníte ničemu divokému?:) Budu se těšit na vaše zkušenosti. Krásný den. K♥

2 komentáře:

  1. to vypadá opravdu moc hezky, jak snadné je oživit pro mě až moc chladný bílý/šedý interiér bytu :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To ano, stačí jeden nápaditý doplněk, a je to hned o něčem jiném:)

      Vymazat

Děkuji za milý komentář:)