čtvrtek 19. března 2015

Knižní tipy 2015 dobre-knihy.cz

Dnes jsem si pro Vás připravila trochu netradiční článek tady na blogu. Nedávno se mi dostala do ruky kniha od autora Jonase Jonassona – Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Knihu mi poskytlo internetové knihkupectví dobre-knihy.cz/ , kde najdete snad všechny knižní novinky i klasiky české a světové literatury.O knize jsem se dozvěděla, až po zhlédnutí stejnojmenného filmu, který mi zpříjemnil jeden sobotní večer. A opravdu jsem se už dlouho takhle nezasmála. Následně jsem se dozvěděla, že vyšla i kniha, která je velmi dobře hodnocená a já nemůžu nesouhlasit:)

Příběh začíná v den stých narozenin hlavního hrdiny Alana Karlssona (odtuď název stoletý stařík), který se rozhodne utéct z domova důchodců a jelikož bydlí v přízemí, otevře okno a nepozorovaně zmizí. To vše se odehraje pár minut předtím, než do jeho pokoje přijde zdravotní sestra s narozeninovým dortem a zjistí, že Alan zmizel. Ihned se rozjede pátrání, ale po staříkovi jakoby se slehla zem. Alan mezitím dojde na autobusové nádraží. Má u sebe něco málo peněz, ale i tak se rozhodne nastoupit do prvního autobusu, který pojede pryč. Na nádraží se setkává s podivným týpkem, který mu neomaleným způsobem nařídí, aby mu Alan pohlídal kufr. A zde začíná dobrodružství Alana Karlssona, který ukradne kufr, v domnění, že v něm najde teplé oblečení, které ho zahřeje. Příběh je doplňován kapitolami, které nás provázejí Alanovým dětstvím a vypráví své zážitky ze života.


Pokud jste tuto knihu nečetli, nebudu nic víc prozrazovat, ať se u knihy (a nebo filmu) pobavíte tak jako já:)


Na konec mám pro vás pár tipů na zajímavé knížky, které možná znáte. Asi nejdiskutovanější v poslední době na české scéně je kniha od modelky Veroniky Kašákové, která napsala zpověď o svém dětství v dětském domově a o životě se svojí matkou narkomankou.
Pokud se v létě chystáte do zahraničí určitě si pořiďte nějakého průvodce. Tento eshop nabízí spoustu knížek zaměřené na různé lokace a myslím, že si vybere každý.
Nevyžívám se v knížkách o masových vrazích, ale Zodiac je vyjimka. Tato kniha mě zaujala tím, že je údajně napsaná z pohledu syna samotného vraha.
Na závěr bych chtěla zmínit jednu novinku ze světa blogu a tím je kniha The sweet life od Dulce Candy. Uvidíme jestli bude mít její příběh stejný úspěch jako jejích kolegyň Tanyi Burr či Zoelly.

A to je pro dnešek vše, Určitě mi dejte vědět, jaká kniha vás v poslední době zaujala nebo jakou si hodláte pořídit. Krásný den. K.

1 komentář:

  1. Kniha vyzerá fakt svetovo :) Určiet po nej siahnem a inšpirácia na Jamaica Lane? Aj po tejto knižke som viackrát pozerala :) Určite kúpim

    www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář:)