pátek 20. března 2015

Čištění štětců - BrushEgg, BrushCleanser

Ahojky,
v dnešním článku bych vám chtěla představit dva mé oblíbence na čištění štětců. Jedná se o čistič na štětce z DM a silikonovou pomůcku BrushEgg. Věřím, že jste o těchto produktech již slyšeli, proto bude tento článek velmi krátký a rychlý:)

JAK ČISTÍM ŠTĚTCE?
Pokud sledujete můj blog, víte že vlastním štětce Real Techniques, které mají syntetické štětiny. Nedávno jsem si nakoupila sadu 8 štětců z ebay, protože mě zajímala kvalita, bohužel jsem velmi zklamaná a zůstanu věrná svým barevným miláčkům:)) 
     Štětce desinfikuji cca každý třetí den, samozřejmě závisí na tom jak často je používám. Zhruba každý týden je umyji pod tekoucí vodou dětským šamponem. Dříve jsem používala desinfekci ze Sephory, z které nejsem bohužel vůbec nadšená. Štětce na stíny ještě jakžtakž vyčistí, ale s make up, či gelovými linkami si už příliš neporadí. Díky kladným recenzím jsem si zakoupila v DM jejich nový čistič značky Ebelin a musím říci, že jsem spokojená daleko více.

BrushEgg - 99 Kč, Ebelin - 89 Kč, Štětce Real Techniques cca 300 Kč

Čistič na štětce EBELIN.
Jak už jsem napsala tento čistič můžete sehnat ve všech DM a jedná se o značku Ebelin. V lahvičce je 100 ml produktu a stojí tuším 89 Kč, což je naprosto nádherná cena. Je pravda, že vůně je trochu více cítit alkoholem, ale to mě ani mým taklonovým štětinám nevadí, protože nejsou tak náchylné k vysušování jako lidské nebo zvířecí štětiny.
    Myslím, že asi každý ví jak se s čističem zachází a není potřeba vysvětlovat postup. Díky rozprašovači se lépe produkt používá a musím říci, že štětce opravdu vyčistí. Myslím, že je skvělé, že se v českých drogeriích objevil takovýto produkt a já ho s klidným srdcem mohu doporučit!

Čistič na štětce - Ebelin - DM
BrushEgg
BrushEgg je silikonové vajíčko určené na čištění štětců. Já jsem se o něm poprvé dozvěděla u zahraničních youtuberek, které ho vychvalovali do nebes, proto jsem neodolala ani já. Sehnat se dá za cenu 99 Kč na eshopu Paradise Of Beauty ve dvou barevných provedení. Vajíčko má malé a velké výstupky. Menší v horní částí slouží k napěnění čistícího prostředku a větší k samotnému čištění. Musím říci, že s touto pomůckou jde čištění opravdu rychleji a štětce jsou vyčištěny do hloubky. Takže opět mohu doporučit.

Na co je důležité nezapomenout, je že po čištění je nutné nechat schnout štětce štětinami směrem dolů, aby nedošlo k zatečení do lepidla, které štětiny drží.
Jak často a čím čistíte vaše štětce vy? Krásný den. K::)

4 komentáře:

 1. To vajíčko mě teda moc zaujalo:))

  OdpovědětVymazat
 2. jsem si poridila misto toho silikonovou chnapku z ikea :) a je na to supr!

  OdpovědětVymazat
 3. Čistič od Ebelinu mám také. :-) O BrushEgg jsem ještě nikdy neslyšela. :-)
  Denisa
  SVĚT KOSMETIKY

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář:)