pondělí 2. září 2013

Gelové nehty pod lupouPěstěné nehty jsou naší vizitkou

Upravené ruce a nehty patří mezi hlavní symboly každé ženy, která o sebe dbá a pečuje. Někdy nám příroda nenadělí dlouhé, pevné, nelámající se nehty, avšak v dnešním světě můžeme jít kráse naproti. Kvalitní přírodní nehty jsou prioritou, kterou byla obdařena pouze a jen část z nás, avšak v dnešní době neomezených možností můžeme využít služeb nehtových salónů, či manikérek. Pěstěné nehty jsou naší vizitkou v každodenním životě, reprezentují nás v každé situaci, proto by mělo být v našem zájmu, věnovat jim patřičnou péči.

Gelové nehty

Gelové nehty jsou typem umělých nehtů, které se nejvíce podobají přírodním. Po vytvrzení gelu ve speciálních UV lampách, uschnutí a otření výpotku, ztvrdnou a vypadají jako skutečný nehet. Druhým a běžnějším typem umělých nehtů jsou nehty akrylové, které jsou veřejnosti více známé, avšak oproti gelovým v sobě skrývají několik negativ, čímž se dostávají do pozadí a zvyšují oblibu nehtů gelových. Gelové nehty nevytváří při modeláži žádný zápach, jsou lesklejší a vytvrzení trvá pouze několik minut. Na druhou stranu jejich výdrž není tak dlouhá, jako u nehtů skleněných nebo akrylových.

Eshop s pomůckami na tvorbu umělých nehtů - nehtyprofi.cz

Modeláž v pohodlí domova

Pokud se chystáte vytvářet gelové nehty doma, mějte na mysli, že základem jsou primární kvalitní pomůcky a dodržení správného postupu modelace. Na internetu existuje spousta poraden, kde můžete nalézt odpovědi na situace a postupy, ve kterých si nejste jisté.

Krok za krokem

Pro začátečnice, které s umělými nehty začínají, bych doporučila startovací sadu, jenž obsahuje vše, co je třeba si do začátku pořídit. Nutností je UV lampa a kvalitní gely. Gely řadíme do několika kategorií a to základní, barevné, kamuflážové, fosforeskující a další. Na přírodní nehet pod základní gel musí přijít primer, který zaručí přilnutí gelu a zabrání tak jeho odlupování. Před nanesením gelu, musí dojít k pečlivému obroušení nehtu hrubým pilníkem a k dezifekci, která zbaví nehet nečistot, případně mastnoty. Odstaňovač gelového výpotku ve spojení s buničinou vytváři duo, které je nezbytné k otření výpotku po vytvrzení v UV lampě.

Gelové nehty jsou opravdu pro každého a investice do nich se vám několikrát vrátí v podobě vaší spokojenosti a neustále upravených rukou. A jak jste na tom vy a gelové nehty? Jaký na ně máte názor?

Gelové nehty lze tvarovat do různých tvarů a vytvářet s různými motivy

2 komentáře:

  1. Já jsem měla gelové nehty asi 6 let. Vyzkoušela jsem tři "nehtařky" než jsem konečně našla tu, která my vyhovovala. Je precizní, celkem rychlá, poradí, ale výběr nechá na mě a do ničeho mě nenutí (mám ráda "francouzské" jednoduchá nehty, max. nějakou malou třpytku) a hlavně používá opravdu kvalitní materiály, takže nehty vypadají krásně a opravdu hodně vydrží. Teď jsem si na chvilku dala malou pauzičku, ale těším se, až si zase nehty dám. Chybí mi ten pocit stále upravených nehtů... Jana

    OdpovědětVymazat
  2. Přirozené mi rozhodně nepřijdou, povětšinou vídám několik mm tlusté "lopaty". Především tak vypadají ty doma dělané. Je to náročnější a samozřejmě dražší najít dobrou manikérku.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář:)