neděle 7. dubna 2013

Příběh zničených vlasů ....

Již jednou se na blogu objevil článek o vlasech s produkty, které používám, o brazilském keratinu, atd...ZDE. U mě se péče o vlasy často mění, proto tento článek je takový Update, ve kterém budou zahrnuty jak nové přípravky, které používám, tak převážně práce s vlasy, jako žehlení, barvení, clipy. Celý život vedu se svými vlasy boj, proto tento článek nejde shrnout do pár řádků.

 Okolo 15 let jsem začala s bloňdatými melíry, které mé vlasy dokonale zničily a vysušily, poté přišlo barvení na hnědo a dlouhá cesta k regeneraci a k dosažení k alespoň takové kvality vlasů jako mám nyní. Nejsem spokojená stoprocentně, ale je to stroprocentně lepší.:) Nemám žádný recept na to, jak mít krásné vlasy ze dne na den, vše to chce trpělivost a spoustu péče.

Začněme od začátku. Moje původní barva vlasů je světle hnědá, místo melírování a barvení, jsem začla používat pouze barvící šampóny( Pallete), i když nabízejí spoustu odstínu, vždy mi všechny hnědé chytnou stejně, tak nemá cenu vypisovat odstín. Před třemi roky jsem poprvé našla kadeřnici, která mi nesmírně vyhovovala, a přesně věděla co mé vlasy potřebují. Pak přišel na řadu brazilský keratin, poprvé, podruhé ...Co se týče šampónů nebo kondicionérů, nepoužívám, žádné produkty za milióny, jsou to většinou věci z drogérek nebo z internetových e-shopů. Mé hlavní požadavky jsou hydratovat, zjemnit, nezatížit. V tomto mi v současnosti pomáhá keratinová řada od Schwarzkopf a Dove řada pro suché vlasy (kondicionér, šampón, plus sprej na suché vlasy) Od této značky jsem nikdy nečekala, že by mohla být tak dobrá v tomto směru. Jako masku stále používám Wonder s býčími žlázami. Mám ji ráda díky tomu, že vlasy vůbec nezatíží a nezmastí, akorát nádherně vyživý! To je můj top:)

Další krok pro nápravu vlasů, bylo omezení fénovaní a žehlení. Fénuji pouze v akutních případech, a vlasy žehlím(cca na 180°) dvakrát týdně. Minulý rok jsem dostala k Vánocům kůlmu, a té se také úspěšně vyhýbám:) Když už vlasy vystavím nějakému tepelnému zásahu, použiji ochranný sprej.

O něco později jsem změnila kadeřnici, která nerozumí slovu ostříhat o 5 cm:)) Proto jsem poprvé vyzkoušela clip-in vlasy. Mám již asi třetí, jsou syntetické, což mi absolutně stačí, protože je nosím tak dvakrát do roka, na nějaký ples nebo jinu příležitost. Stojí pár korun, a na mé využití to dostatečně stačí(mám je na fotkách, mají už trochu sežehlé konečky, tak se neděste:)) Nikdy jsem nevěděla, že syntetické vlasy jdou natáčet, po shlédnutí pár youtubových videí, už jsem v tom profík:)

Co zásadně a vyditelně zlepšilo mé vlasy jsou oleje. Biosilk, CHI, Schwarzkopf je trojka bez, které se už dnes neobejdu. Vlasy jsou po nich nádherné, lesklé. Můj názor je, že Schwarzkopf a jiné levnější oleje vám vlasy vyživý, ale pouze na povrchu, tudíž vypadají hezky pouze na první pohled, takže ho využívám pouze tehdy pokud chci jen dostylovat nějaký účes. Zatímco Biosilk, proniká dovnitř struktury vlasů, a zlepšuje ho tak dlouhodobě.

The end.

Do tohoto článku jsem se tak "zapsala", že nešlo přestat. Vím, že dlouhé články, nikoho nebaví číst, i já osobně dívam třeba na videa, ale dnes jsem měla náladu povědět vám svůj vlasový "příběh" a budu moc ráda, když mi i vy napíšete ten svůj.

Jste se svými vlasy spokojené? Jaké produkty používáte? Užíjte si neděli, K.
6 komentářů:

 1. Také jsem psala takový příběh a byl také dost dlouhý, takže na komentář by to asi nestačilo :D. Každopádně budu muset zkusit Dove :).

  OdpovědětVymazat
 2. Mně nevadí, že byl tak dlouhý :).

  Já si do vlasů dávám olivový olej a jsem spokojená :).

  OdpovědětVymazat
 3. CHI používám teprve chvilku, ale zatím vypadá, že si ho oblíbím :)


  Probíhá u mě giveaway o laky na vlasy, zapojte se!

  OdpovědětVymazat
 4. Taky bojuji se zničenými vlasy a snažím se o ně starat různými olejíčky a maskami:) Tu wonder masku určitě vyzkouším!:)

  OdpovědětVymazat
 5. Chi mi tiez maximalne vyhovoval:)

  OdpovědětVymazat
 6. ja keď som si naposledy nechtiac zničila vlasy mojími ošetreniami :D , tak som istý čas, čo som sa ostrihala nosila keratín clip in vlasy

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář:)