neděle 17. března 2013

Cestování ...

Tento článek se nebude týkat módy ani kosmetiky ani ničeho podobného, ale bude plný fotek a vzpomínek. Cestování patří mezi velké záliby, a je to jedna z příčin proč miluju léto. Navštívila jsem pár evropských zemí, ale stále je spousta míst, kam bych se chtěla co nejdříve podívat a mezi ne patří hlavně Francie. Tento post je takovým ohlédnutím v čase, vyhrabáním zapomenutých fotografií a připomenutí států, kde jsem nějaký čas strávila.

ŠPANĚLSKO
Aaach Španělsko. Miluju jeho moře, jídlo, prostředí, podnebí, prostě vše. Jsou to necelé tři roky zpět, kdy jsem ho navštívila poprvé, a byla to nejhezčí dovolená, kterou jsem kdy zažila. Deset slunečních dní jsem strávila v letovisku Lloret de Mar v krásném 4**** hotelu hned u písečně pláže. Spousta obchůdků nadchne snad každého (i když mého přítele asi ne:D))

Promenáda před hotelem

Návštěva v delfináriu

Bazén v aquaparku po ránu


NĚMECKO
V Německu jsem měla možnost navštívit Drážďany, poznat galerii Louver i nekonečné nákupní možnosti. Bohužel je to několik let zpět, a v té době jsem ještě plně nedokázala využít své nákupní nadání, proto se sem budu muset stoprocentně někdy vrátit:)

VELKÁ BRITÁNIE
Při prohlížení fotek z Londýna, jsem zapomněla jak skvělé město to je a jaký úžasný týden jsem zde prožila. London eye, Tower bridge, Fish and chips ...atd. jsou hlavní znaky tohoto města, které zná každý z nás. Rušný život v Londýně s bohatou historií i krásné křídové skály a útesy v Brightonu nejdou jen tak zapomenout. Jednoduše a ve zkratce - I ♥ LONDON :)
Londýnská stráž


Brighton

CHORVATSKO
Je místo, kde jsem strávila několik letních dovolených s rodinou. Ráda na ně vzpomínám, protože díky tomu jsem mohla poznat spoustu chorvatských měst(Igrane, Primošten, Split, Záhřeb,Šibeník ...atd.) i ostrovů ( Korčula, Hvar...) Každý rok jsme si dopřávali lodní výlety a výlety do blízkých měst autem. I když už v současné době není Chorvatsko hlavní místo, které bych chtěla dále prozkoumávat, mám na něj spousty hezkých vzpomínek.

Letní maxi koktejly:)

BOSNA A HERZEGOVINA
Jelikož je Bosna sousedním státem Chorvatska i tento stát bych přiřadila na seznam mých navštívených míst, i když jsem zde strávila pouze jeden den. Navštívila jsem město Mostar, které je hodně poznamenané občanskými válkami, ale pyšní se také spousty trhy a zajímavou historií. 

TURECKO
Moje poslední dovolená byla v Alanyi v Turecku. S Tureckem je spojen i můj první "depresivní" let letadlem:)) (nemám ráda výšky:D) a druhá dovolená s mým čumáčkem:) Padesáti stupňová vedra nám nedovolila vylézt z moře a z bazénu,  ale i tak jsem si tuto dovolenou užila i když turecké jídlo a velbloudy, už nechci nějaký čas vidět:))

Hotelový bazén

:)

Čumáček chce taky blogovat:))


Kam dál ...?
Letošní rok zvítězí zřejmě Itálie. Minulý rok jsme měli v plánu Řecko - Krétu, ale nakonec zvítězilo Turecko, tak uvdímě, jak to nakonec dopadne:)) Jaké státy jste navštívili vy? Kde se vám nejvíce líbilo na co nejraději vzpomínáte?:)

K.

8 komentářů:

 1. to sú krásne miesta...delfinárium by som chcela raz navštíviť aj ja:))) my sme boli minulý rok v Itálii a bolo super:)

  OdpovědětVymazat
 2. Já miluji španělsko s přítelem tam v letě zas poletíme.Poletíme už po 4.Naposled jsme byli předloni, vloni nam to nevyšlo....Dvakrát jsme byli v letovisku Malgrat de Mar-oblast Santa Susanna, moc hezký akorát tam neni kam zajít kromě teda výletu....Jídlo a hotely jinak super.......Předloni jsme byli v Andalusii a to bylo teda něco.......Uplně jiný Španělsko, pláže krásně široký, hezký moře a hlavně se dalo zajít všude ...a nebylo tam tolika čechů...jako bývý na pobřeží Costa Bravy....Šárka

  OdpovědětVymazat
 3. souhlasím:) já taky hrozně ráda cestuji a dovolené se proto snažíme střídat:) už jsme byly na Kanárských ostrovech, v Egyptě, Španělsku (kousek od místa kde jsi byla ty:)), v Řecku, Turecku (taky v Alanyii:)), Bulharsku a letos opět Řecko, akorát jiný ostrov :) nejraději vzpomínám asi právě na Řecko na Rhodos, úžasnější pláž jsem neviděla! ale zase tam je strašné vedro, až k padnutí.. :D:)

  OdpovědětVymazat
 4. Můj největší zážitek byla návštěva několika států v usa, ale byla jsem malá, takže jsem z toho neměla to, co bych měla teď. Jinak nejhezčí dovolená byla v Chorvatsku a moc ráda bych tam letos jela zas :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Wow tak to USA ti závidím, tak bych taky jednou chtěla:)

   Vymazat
 5. Proc jsi smazala ten clanek o tom eshopu....?

  OdpovědětVymazat
 6. Achjo, taky bych chtěla takhle cestovat! A v Bosně a Hercegovině jsem taky byla, tam je to prostě nic nic nic a pak jedno velký, známý město :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář:)