pondělí 18. února 2013

NYX báze pod make up - recenze

Je pondělní ráno a já jsem se ještě nedokázala vyploužit z postele:) Za pár hodin opět odjíždím do Brna vstříct dalšímu semestru, a čeká mě spousta balení, do kterého se mi dnes vyloženě nechce. Snažím se tedy vymýšlet různé jiné věci, které by balení oddálily, proto píši i tenhle článek.

Nevěděla jsem, co by se mělo stát obsahem tohoto postu, ale pak jsem si vzpomněla na jeden produkt od NYX, který se stal mým velkým oblíbencem a rozhodně stojí za zmíňku. Jedná se o bázi pod make up, kterou vystihuje slovo úžasná! Je to asi rok co jsem si ji koupila, nyní už ji samozřejmě nemám, protože jsem ji vypotřebovala, ale je to produkt, který si stoprocentně koupím znovu,

Název: NYX HD studio photogenic primer
Kde koupit: ZDE
Cena: 299 Kč

Design
Klasická bílá lahvička s pumpičkovým aplikátorem, nic extra, ale nevyžaduji, aby báze měla nějaký extra obal, na který se budu bát sáhnout. Záleží hlavně na obsahu!

Funkce:
Co báze slibuje?
"Tato báze pod makeup pracuje s efektem světla a vytváří perfektní základ pro aplikaci makeupu či pudru. Aplikujte na čistou tvář po použití denního krému. Hebké a lehké složení pomáhá vymazat vzhled jemných linek a pórů před aplikací makeupu."

Vlastním primer pod make up od Dermacolu - Satin base a bázi od Fleur de Santé, ale tu od NYX mám nejraději, avšak neříkám, že předchozí dvě jsou špatné. NYX se od nich liší hlavně strukturou. Nejsem žádný chemik, proto neřeším kolik procent silikonů je v té a oné bázi. Dermacol je průhledný, jemný a NYX je bílý a má spíše krémovitější strukturu.

V čem si myslím že je NYX lepší, je stoprocentně vyhlazení pleti. Pleť je po něm heboučká, nerovnosti "zaniknou" a vytvoří se tak super podklad pod make up. Jediné její mínus je, že celkem vysušuje, proto bych ji nedoporučovala těm, kdo trpí suchou pletí.

PŘEZDRAŽENÉ E-SHOPY V ČESKU!!!!

Jak už jsem dávala odkaz o něco výše, NYX nakupuji na e-shopu kosmetika USA. Když jsem jím teď projížděla, byla jsem v mírném šoku, a chtěla bych vás varovat. Jistě víte, že jsem uskutečnila objednávku z MUA, a i tento e-shop prodává značku |MUA, ale za jakou cenu?

Tvářenku, kterou jsem si objednala, ve Velké Británii prodávájí v přepočtu na naše peníze za 30 Kč ( já ji měla ze slevy za 15 Kč) a v tomto českém e-shopu za 119 Kč, Tak co to je proboha? Chápu, že e-shop chce vydělávat, ale nasadit čtyřnásobně větší cenu mi přijde minimálně podivné! To samé je to s balzámy na rty, stíny atd.... Vím, že někteří, kteří se neorientují ve světě kosmetiky, se nachytat dají. Avšak zkuste prohledat více obchodů, srovnávejte ceny se zahraničními a i když v ČR nikdy nenakoupíte, tak výhodně jako v zahraničí, alespoň nevyhodíte několikrát více peněz. To si raději počkejte, až dá MUA opět nějakou akci, než vyhazovat zbytečné peníze!

Vím, že toto není jediný e-shop, který se pyšní předaženými produkty, ale zrovna kosmetika USA mi dnes padla pod ruku a získala si místo v mém článku.

Znáté nějaké e-shopy, které jsou podle vás předražené? Jakou máte nejraději bázi pod make up? 

Přeji hezký začátek týdne. K.
3 komentáře:

 1. Máš to tu moc hezké, stávám se další čtenářkou :)).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za pochvalu, ráda tě tady opět uvidím :)

   Vymazat
 2. Krémová tvářenka stojí 2 libry, ne 1.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář:)