úterý 12. února 2013

Máte rádi bubble tea ...?

Hezký den,
Bydlím v Brně asi půl roku, do Vaňkovky chodím pomalu česteji než do školy ( berte to s nadsázkou:)), ale nikdy jsem si nevšimla, že hned vedle ní je bar, kde prodávají bubble tea. Teprve nedávno jsem ho konečně navštívila.

Co je to Bubble tea?
Pro ty, kteří nevědí o co go, tady mám krátké info. Bubble tea je původně mléčný čaj, pocházející s Tchajwanu. Bubble tea obsahuje čajovou základnu, smíchanou s ovocem nebo mlékem a dalšími ovocnými sirupy. Existují v teplé i studené verzi. Většina čajů obsahuje tz. tapioky (černé perly). Existuje samozřejmě mnoho variant, ale na to vám poslouží spíše google, než můj blo

Můj první bubble tea byl s příchutí zeleného jablka. Protože jsem nevěděla jaké kuličky zvolit, paní mi tam dala od každého trochu. Musím říct, že žvýkací tapioky už bych tedy nikdy nemusela mít, želé chutnalo jako namočení gumový medvídci, ale s práskacími ovocnými kuličkami jsem si vyhrála:)) a jako jediné mi chutnaly. Musím říct, že to není nic co bych musela mít každý den, ale v létě si určitě zajdu na studenou verzi, může to být dobré osvěžení v horkých dnech.

Kam na bubble tea v Brně?
Já vím o třech místech kam se dá v Brně na bubble tea zajít, pokud znáte nějaké další určitě mě doplňte:)!

Cassava - vedle Vaňkovky
Tea ONE  - u hlavního nádraží

Máte rádi bubble tea? Jaká je Vaše oblíbená příchuť? Kam na něj chodíte? K.

Na fotkách můžete vidět nabídky Bubble tea, které si můžete dát v Cassava :)

14 komentářů:

 1. Miluji Bubble tea a nedám na něj dopustit =)
  Nejvíce miluji asi mléčný kokosový s klasickou tapiokou. Dále mám ale ráda freshe a to třeba kiwi s práskacími liči kuličkami, nebo jinými. Předevčírem jsem si dala jogurtovou jahodu s práskacími jahodovými, liči a modrou tapiokou.
  Jezdím na něj do Ústí nad Labem =)A ještě k té klasické tapioce.. Člověk jí musí přijít na chuť, poprvé mi vůbec nechutnala a teď si bez ní Bubble tea nedokáži představit =)
  Inhotblog.blogspot.cz
  Kkiss

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jogurtové mě taky lákaly, uvidím, třeba vyzkouším příště:))

   Vymazat
 2. Popravdě koukala jsem na to už několikrát, ale právě jsem moc nevěděla z čeho se to skládá :-) Takže teď už to vím a vyzkouším to, asi tu studenou verzi :-)

  OdpovědětVymazat
 3. tak toto ani nepoznám. Ale vyzerá to zaujímavo...

  Štýl ženy

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Aha tak to jsem nevěděla:(, ale díky za info:)

   Vymazat
 5. Tea&Go? To je mi novinka. A kde prosím? Já vím v Brně jen o Cassavě (tam chodím pravidelně) a parodii na bubble tea v Joy café na hlavním nádraží (tam bych si ho ale opravdu nedala).. Tea one bylo taky fajn, škoda, že už ho zrušili.. Jinak mi chutnaly zatím všechny příchutě kromě té varianty Indian tea (ač normálně mám všechny indické verze čajů s mlékem ráda, tento mi holt nějak nesedl) a nejradši mám do něj tapioku a práskací kuličky :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Tohle jsem zatím nikdy nemela, ale jsem zvědavá! Jak na to narazím, zkusím:-)!
  Díky za tip:)

  OdpovědětVymazat
 7. Hned jak budu moct tak tam zajdu!!! Už tam byly i kámošky a říkaly, že je to neuvěřitelně výborný hned musím zajít....:3 a otázka kolik tak stojí půl litru bubble tea? předem děkuji:)

  OdpovědětVymazat
 8. Ahojky:) Napsala si právě včas:) Zrovna teď můžeš na slevomatu nakoupit bubble tea ve slevě (0,7 l) za 35 Kč. Platí to teda jen pro Brno:) Já už jsem včera objednala a dneska na něj vyrážim.

  Jinak ta plná cena, to je jak kde. Třeba v Pardubicích jsem 0.5l viděla za 75 Kč v Cassavě myslím, že 59 a v Elephantu za 69Kč:)

  OdpovědětVymazat
 9. Chtěla bych se zeptat jestli v Cassavě dávají Bubble tea dotěch pravých plastových kelímků a nebo jestli je dávají to těchto skleněných skleniček? Děkuji za odpověď :-) :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dávali je do kelímků, ale bohužel už je Cassava zrušená:)

   Vymazat
 10. Prodávají v obchodě Cassava pravá Bubble tea nebo nějakou náhražku upravenou podle sebe? A je kvalitní ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Cassava, už je zrušená, ale teď je nove Bubbleology v Olympii:)

   Vymazat

Děkuji za milý komentář:)