sobota 15. prosince 2012

Štětce od ELF


Během největší slevové akce značky Elf na jejím českém e-shopu, jsem si objednala jejich novinku a to základní sadu štětců, k tomu jsem si ještě přihodila stipple brush a C brush z řady Studio, a teď je na čase, po důkladném vyzkoušení,  je zhodnotit.:)
Celou sadu jsem si pořídila spíše na vyzkoušení a ze zvědavosti, zda cena bude odpovídat kvalitě. Pořídila jsem je za sníženou cenu za necelé 200 Kč (ZDE).
Obsahuje 10 štětců a to: Blush Brush, Foundation Brush, Brow Comb & Brush, Eyelash & Eyebrow Wand, Eyeliner Brush, Concealer Brush, Eyeshadow Brush, Smudge Eye Sponge, Lip Defining Brush, Flawless Total Face Brush.
Na začátek bych řekla, pro začátečníky jsou přijatelné, ten kdo chce vytvářet nějaké zázraky v líčení by byl z této sady hodně zklamaný!! Co bych ocenila je černý design a bytelnější stavba, což oproti ostatním štětcům z Essentials řady je velké +. Ty bílé, jejichž cena se pohybuje okolo 39 Kč, se rozsypaly po týdnu používání, upadl štětec od násady, ale tyto černé stále drží!

Total Face Brush a Foundantion brush

Tyto 2 štětce (na pudr a make up) jsou pro mě největším zklamáním z celé řady a paradoxně jsem se na ně těšila nejvíce. Štětec na pudr je totální propadák, velikostně je dostačující, avšak štětiny vypadávájí, na pleti je nepříjemný (docela škrábe), je velmi hrubý, takže rozhodně nedoporučuji. Štětec na make up si u mě vede trochu lépe, je krásně jemný, na druhou stranu málo objemný, po nanesení make upu za sebou nechává tahy, což vypadá hodně nepřirozeně, takže za mě také nic moc.

Blush Brush
Štětiny jsou ze stejného materiálu jako u druhého zrzavého štětce, tudíž asi nemůžu opět říci nic jiného než - žádná sláva. Jedinou výhodou je, že mu alespoň nevypadávají chlupy. Slouží k nanášení tvářenky, nebo bronzeru. Mám štětec na tvářenku z Rossmannu a ten je tedy lepší.

 

Eyeshadow "C" brush

Štětce na oční stíny mám od Elfu dva, jeden již ze zmiňované sady a druhý koupený zvlášť z řady Studio (cena 98 Kč). Štetec ze Studio řady má více štětin, je hodně jemný, objemnější a má delší násadku. Druhý štětec je jeho přesný opak, avšak stále svou funkci plní dobře. Jedinou výtku, kterou k němu mám, je špatné sestřižení, štětinky jsou každé jinak dlouhé, a tvoří takový trochu křivý oblouk a vyčnívají z něj, což je vidět i na fotce!
Vlevo: C- brush (sada - Essentials), C-brush (Studio)

Concealer brush

Štětec na korektor je hodně malý. Dobře poslouží na zakrývaní pupínků nebo menších dokonalostí na pleti. K zakrytí např. kruhů pod očima, má malou plochu, tudíž to zabere více času.

Hřebínek na řasy a obočí

Nepovažuji tyto dvě pomůcky za štětce, takže bych je ve své ideální sadě nepotřebovala. Na rozčesání řas, máme dobré řasenky a česání obočí, je už jen taková lahůdka. Takže ano super, ale raději bych v sadě ocenila jiné štětce - například blending brush, který chybí.

Eyeliner brush

Jsem zvyklá spíše na zkosené stětce na linky, proto tento byl pro mě překvapením. Říkám si proč ne, ale když má někdo svě oblíboné pomůcky, bude se k nim vždycky vracet:)Stipple brush

Jelikož jsem tak trochu předem předpokládala že foundantion brush bude stát za "prd":)) rovnou jsem zakoupila i Stipple brush z řady studio (98 Kč). Bohužel je také dost řídký, takže nanášení a zapracování make upu trvá déle, ale jinak oproti štětci ze sady je úžasný. Design je zase jednoduchý černý, bytelný v dostatečné velikosti. Mínus je zde doprava a balení. Přišel v plastovém obalu, který ho trošku rozplácnul, takže ze začátku, to byla taková placka, ale v průběhu používání se vytvaroval do správné podoby. Mohou se s ním nanášet jak tekuté, tak sypké přípravky, tudíž je to, alespoň náhrada za powder brush.

Stipple brush - Studio řada ELF

1 komentář:

  1. Já jsem si teď také pořídila dva štětce z limitované edice s diamantíky a zatím se zdají fajn :).

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář:)